Załoga

Lista załogi zaginionej podczas ostatniego rejsu

Lista oficerów ORP „Orzeł”
Oficerowie
L.p.Nazwisko i imięStopieńFunkcja
1.Grudziński Jankmdr ppor.Dowódca Okrętu
2.Piasecki Andrzejkpt. marynarkiZastępca Dowódcy Okrętu
3Mokrski MarianPor.  marynarkiOficer Broni Podwodnej
4Kamiński HenrykPor. marynarkiOficera Nawigacyjny
5Roszak Floriankpt. marynarkiI Oficer Mechanik
6Sosnowski JerzyPor. marynarkiII Oficer Mechanik
Lista załogi ORP „Orzeł”
L.p.Nazwisko i imięStopieńSpecjalność
1.Brocki EdmundPodchorąży
2.Foterek WacławChorążyMotorzysta
3.Stelmaszyk JózefChorążyTorpedo-Miner
4.Kotecki HenrykStarszy BosmanRadiotechnik
5.Narkiewicz WładysławStarszy BosmanMiner morski
6.Mucha StanisławBosmanMotorzysta
7.Kamecki AleksanderBosmanEltechnik morski
8.Kozowy JulianBosmanNurek pokładowy
9.Dąbrowski WiktorBosmanEltechnik morski
10.Piegza JanBosmanEltechnik morski
11.Brzęczka JanBosmanmatMotorzysta
12.Adamowicz JózefBosmanmatEltechnik morski
13.Samotus StanisławBosmanMotorzysta
14.Prokudowicz BronisławBosmanmatMotorzysta
15.Torbus JanBosmanmatMotorzysta
16.Szubert WacławBosmanmatArtylerzysta
17.Pokrywka TeodorBosmanmatEltechnik morski
18.Hetman WojciechBosmanmatEltechnik morski
19.Olejnik JanBosmanmatSygnalista morski
20.Skarbek JulianBosmanmatSygnalista
21.Janaszak StefanMatArtylerzysta
22.Kasprzak JanBosmanmatMotorzysta
23.Świebocki IgnacyBosmanmatKucharz
24.Giełdoń PawełBosmanataTorpedo-Miner
25.Leśniak EdmundBosmanmatRadiotechnik
26.Sosnowski ZygmuntBosmanmatRadiotechnik
27.Piechota TeofilBosmanmatMotorzysta
28.Prządka TomaszBosmanmatTorpedo-Miner
29.Hałaczek WacławMatMotorzysta
30.Kapuściński JózefMatArtylerzysta
31.Rebizant HenrykMatMotorzysta
32.Krystek EmilStarszy marynarzMotorzysta
33.Jakubowski WiesławStarszy marynarzEltechnik morski
34.Jasiński RomanStarszy marynarzMotorzysta
35.Jarmuż JózefStarszy marynarzMotorzysta
36.Mączarski MariuszStarszy marynarzEltechnik morski
37.Grabowski HenrykStarszy marynarzMotorzysta
38.Czopp PawełMatTorpedo-Miner
39.Górny PawełMatMotorzysta
40.Wilwer ZdzisławMatMotorzysta
41.Chojecki FranciszekStarszy marynarzEltechnik morski
42.Hagno RomanStarszy marynarzMotorzysta
43.Kłosowicz JózefStarszy marynarzKucharz
44.Mońko ZdzisławStarszy marynarzTorpedo-Miner
45.Kühn MaksymilianStarszy marynarzTorpedo-Miner
46.Szal JanStarszy marynarzTorpedo-Miner
47.Zydroń Piotr JanStarszy marynarzRadiotechnik
48.Nowak ZygmuntStarszy marynarzSygnalista
49.Gettka AlojzyStarszy marynarzStołowy
50.Mazurkiewicz KazimierzStarszy marynarzSanitariusz
51.Kawa ZbigniewMarynarzTorpedo-miner
52.Uliczny StanisławMarynarzMotorzysta
53.Prociuk JózefMarynarzEltechnik morski
54.Palowicz LeonardStarszy marynarzMotorzysta
55.Keith D’Ombrain NottPorucznik(Lieutenant)Oficer łącznikowy
56.Jones Leslie WilliamMat (Yeoman of Signals)Radiotelegrafista
57.Green William FordyceMat (Petty officer)Sygnalista

 

Podobne posty