Załoga

Lista załogi zaginionej podczas ostatniego rejsu

Lista oficerów ORP „Orzeł”
Oficerowie
L.p. Nazwisko i imię Stopień Funkcja
1. Grudziński Jan kmdr ppor. Dowódca Okrętu
2. Piasecki Andrzej kpt. marynarki Zastępca Dowódcy Okrętu
3 Mokrski Marian Por.  marynarki Oficer Broni Podwodnej
4 Kamiński Henryk Por. marynarki Oficera Nawigacyjny
5 Roszak Florian kpt. marynarki I Oficer Mechanik
6 Sosnowski Jerzy Por. marynarki II Oficer Mechanik
Lista załogi ORP „Orzeł”
L.p. Nazwisko i imię Stopień Specjalność
1. Brocki Edmund Podchorąży
2. Foterek Wacław Chorąży Motorzysta
3. Stelmaszyk Józef Chorąży Torpedo-Miner
4. Kotecki Henryk Starszy Bosman Radiotechnik
5. Narkiewicz Władysław Starszy Bosman Miner morski
6. Mucha Stanisław Bosman Motorzysta
7. Kamecki Aleksander Bosman Eltechnik morski
8. Kozowy Julian Bosman Nurek pokładowy
9. Dąbrowski Wiktor Bosman Eltechnik morski
10. Piegza Jan Bosman Eltechnik morski
11. Brzęczka Jan Bosmanmat Motorzysta
12. Adamowicz Józef Bosmanmat Eltechnik morski
13. Samotus Stanisław Bosman Motorzysta
14. Prokudowicz Bronisław Bosmanmat Motorzysta
15. Torbus Jan Bosmanmat Motorzysta
16. Szubert Wacław Bosmanmat Artylerzysta
17. Pokrywka Teodor Bosmanmat Eltechnik morski
18. Hetman Wojciech Bosmanmat Eltechnik morski
19. Olejnik Jan Bosmanmat Sygnalista morski
20. Skarbek Julian Bosmanmat Sygnalista
21. Janaszak Stefan Mat Artylerzysta
22. Kasprzak Jan Bosmanmat Motorzysta
23. Świebocki Ignacy Bosmanmat Kucharz
24. Giełdoń Paweł Bosmanata Torpedo-Miner
25. Leśniak Edmund Bosmanmat Radiotechnik
26. Sosnowski Zygmunt Bosmanmat Radiotechnik
27. Piechota Teofil Bosmanmat Motorzysta
28. Prządka Tomasz Bosmanmat Torpedo-Miner
29. Hałaczek Wacław Mat Motorzysta
30. Kapuściński Józef Mat Artylerzysta
31. Rebizant Henryk Mat Motorzysta
32. Krystek Emil Starszy marynarz Motorzysta
33. Jakubowski Wiesław Starszy marynarz Eltechnik morski
34. Jasiński Roman Starszy marynarz Motorzysta
35. Jarmuż Józef Starszy marynarz Motorzysta
36. Mączarski Mariusz Starszy marynarz Eltechnik morski
37. Grabowski Henryk Starszy marynarz Motorzysta
38. Czopp Paweł Mat Torpedo-Miner
39. Górny Paweł Mat Motorzysta
40. Wilwer Zdzisław Mat Motorzysta
41. Chojecki Franciszek Starszy marynarz Eltechnik morski
42. Hagno Roman Starszy marynarz Motorzysta
43. Kłosowicz Józef Starszy marynarz Kucharz
44. Mońko Zdzisław Starszy marynarz Torpedo-Miner
45. Kühn Maksymilian Starszy marynarz Torpedo-Miner
46. Szal Jan Starszy marynarz Torpedo-Miner
47. Zydroń Piotr Jan Starszy marynarz Radiotechnik
48. Nowak Zygmunt Starszy marynarz Sygnalista
49. Gettka Alojzy Starszy marynarz Stołowy
50. Mazurkiewicz Kazimierz Starszy marynarz Sanitariusz
51. Kawa Zbigniew Marynarz Torpedo-miner
52. Uliczny Stanisław Marynarz Motorzysta
53. Prociuk Józef Marynarz Eltechnik morski
54. Palowicz Leonard Starszy marynarz Motorzysta
55. Keith D’Ombrain Nott Porucznik(Lieutenant) Oficer łącznikowy
56. Jones Leslie William Mat (Yeoman of Signals) Radiotelegrafista
57. Green William Fordyce Mat (Petty officer) Sygnalista